Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Péče o staršího psa

Péče o staršího psa
Strava pro staršího psa
Starší psy obvykle mění své stravovací návyky. Podávejte jim granule Senior – pro starší psy. Největší problém u starších psů je obezita. S obezitou se zvyšuje tlak na vnitřní orgány. Pokud je pes obézní, poraďte se svým veterinárním lékařem o možných dietách. Nezapomeňte, že hmotnost musí kontrolovat majitel. Někteří psi s chronickými ledvinovými problémy nebo s problémy se srdcem, musí mít speciální dietu – toto krmivo lze získat pouze u veterináře. Složení je přizpůsobeno specifickým potřebám psa. Někteří psi ho nemají rádi, protože není tak dobré, jako normální granule, ale když jim nebudete nenabízet jiné dobroty, tak dietní jídlo přestanou odmítnout.

Aktivity pro staršího psa
Pohyb udržuje tělo a mysl v dobrém stavu. U starších psů jsou vhodné kratší procházky několikrát denně. To platí i pro hrách, neměly by být velmi zdlouhavé a vyčerpávající. U starších psů může snadno dojít ke zranění. Velmi dobré je pro starší psy plavání.
————————————————————————————————–
Kloubní výživa Alavis – přípravky alavis 5, pro koně je vhodný alavis msm, další alavis pro koně je například alavis triple blend.

2 Comments

  1. Dobrý den,mám asi 7letou fenku křížence z útulku a máme problém s nadváhou.Po kastraci začala přibírat,přesto,že jí téměř jen polovinu denní dávky krmiva,velmi omezené množství odměn a denně chodí-běhá cca 5km.Krmím masem a granulemi Marp senior light.Bere Benacor na srdíčko,tak ji nechci zatěžovat moc.Vyzkoušela jsem i jiné dietní krmivo od veterináře i ještě větší snížení dávky,ale výsledkem byla jen ztráta energie,malátnost a žádný váhový úbytek.Nechci jí trápit hladem,večer jí někdy kručí v břiše tak,že ani jedna nemůžeme usnout,ale také nechci zatěžovat její organismus kily navíc.Můžete mi poradit?Děkuji,Renáta.

  2. Dobrý den,
    mohli byste vyzkoušet i jiné veterinární diety jako je: Purina VD Canine – OM Obesity Management, Royal canin VD Canine Obesity, Vet Life DOG Obesity a na srdíčko Specific CKD Heart & Kidney Support (http://www.rajkrmiv.cz/vyhledavani/?string=ckd). Čím více se bude pohybovat tým lépe, ale je třeba brát ohled na srdíčko a dopřát fence oddych.