Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Nemoci ucha u psů

Vyzkoušejte špičkové hills krmivo.
—————————————————————-
Nemoci ucha u psů
Uši psa musí majitel pečlivě sledovat. Včasným odhalením problémů, můžete zabránit šíření infekce do středního a vnitřního ucha.

Ušní vyšetření psa
Nejméně jednou měsíčně psovi kontrolujte uši. Pokud měl v poslední době problémy, tak i častěji. Povrch zvukovodu musí být čistý. Pokud mají uši nepříjemný nebo silný zápach, znamená to, že je v uchu zánět a pes by měl být vyšetřen veterinárním lékařem.
Výtok z ucha
Výtok z ucha značí zánět zevního ucha.

Možné příčiny:
-. Roztoči
– Infekce bakteriemi

Oteklé ucho
Možnou příčinou otoku ucha je infekce zvukovodu. V případě, že je ucho čisté, může otok způsobit cizí těleso v uchu, které musí odstranit veterinární lékař.
Problémy se sluchem u psů
Zánět ucha může dočasně ovlivnit sluch. Příčiny hluchoty mohou být i chronické, např. ucpání vnějšího zvukovodu, vnitřní ušní infekce, vrozené vady, které způsobují hluchotu.

Čištění uší psa
Uši by neměla být čištěny příliš násilně nebo příliš často. Pravidelně čistěte ušní maz bavlněným hadříkem, zbytky odstraňte vatovým tamponem nebo vatou. Nikdy netlačte hluboko, aby nedošlo k poškození zvukovodu.
————————————————————————————————–
Hledáte vhodná antiparazitika pro kočky ? Pomůže Vám frontline pro kočky. Dále špičkové granule pro kočky granule orijen.

Comments are closed.