Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Nádory u psů

Nádory u psů
Jedná se o soubor degenerovaných buněk některých tkání.

Typy nádorů u psů
Benigní nádory se skládají z buněk, které jsou podobné normálním buňkám a mají omezenou schopnost růstu. Zpravidla je lze chirurgicky odstranit. Tyto nádory se nešíří do jiných částí těla a nejsou život ohrožující.
Maligní nádory tvoří neorganizované buňky a nekontrolovaně se dělí a rostou. Mohou se rozšířit kdekoliv v těle, zejména v plicích.
Nádory se vyskytují častěji u plemen Chow Chow, čivava, irského setr, boston teriér, kokršpaněl, knírač, německý boxer, dobrman, skotský teriér, kokršpaněl a zlatý retrívr.

Léčba nádorů u psů
Pro správnou léčbu je nutné nejprve určit správnou diagnózu. Je třeba přezkoumat vzorek tkáně a určit, jak rychle se buňky množí. Tak lze přijít na to, jak rychle nádor roste.
Nejúčinnější pro odstranění nádoru je chirurgický zákrok. Pokud nádory nejsou dosud rozšířena na okolní tkáně, pak nádor může být zcela odstraněn, takže pes může žít neomezeně jako dříve. Nicméně, v případě zhoubných nádorů ani chemoterapie není úspěšná a je obtížné zcela odstranit zhoubné metastázy.
————————————————————————————————–
Kloubní výživa Alavis – přípravky alavis 5, pro koně je vhodný alavis msm, další alavis pro koně je například alavis triple blend.

Comments are closed.