Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Kartáčování psa

Vyzkoušejte kvalitní granule ontario.
—————————————————————-
Kartáčování psa
Psa je důležité pravidelně čistit, protože jedině tak bude jeho srst čistá a zdravá. Kartáčování podporuje růst srsti. Frekvence kartáčování psa závisí na tom, zda pes je krátkosrstý a dlouhosrstý. Krátkosrstý psi potřebují kartáčovat cca. jednou za měsíc, ale záleží především na stavu jejich srsti. Než začnete kartáčovat psa, připravte si hřeben a kartáč s měkkými štětinami, který se používá výhradně pro psa. Pro různé typy srsti jsou vhodné různé kartáče – zeptejte se v obchodě pro zvířata, který typ by nejlépe vyhovoval vašemu psovi.
Kartáčování je nejlepší začít u hlavy, pak postupujte dolů, nakonec ocas a nohy. Zvláštní pozornost věnujte husté srsti na krku. Když důkladně pročešete srst měkkým kartáčem, pak srst rozčesejte hřebenem.
Dlouhosrstého psa budete muset kartáčovat několikrát týdně. Nejlépe každý druhý nebo třetí den.
Malého psa kartáčujte ve svém klíně. Kartáčem pohybujte od hlavy dolů ve směru růstu chloupků. Pokud Vám poté nebudou zůstávat na hřebenu chlupy, znamená to, že máte psa důkladně vykartáčovaného. Při kartáčování máte možnost zkontrolovat stav srsti a kožní abnormality, jako jsou otoky, zranění nebo stopy parazitů, jako jsou blechy a klíšťata. Pokud zaznamenáte nějaké problémy, obraťte se na svého veterinárního lékaře.
Kartáčování psa může být příjemný úkol pro obě strany. Nejenom, že váš pes bude vypadat lépe, ale také prohloubíte Váš vztah založený na důvěře a spokojenosti.

————————————————————————————————–
Kvalitní krmivo brit: pro štěňata je vhodná receptura brit care puppy, pro mladé psy můžeme doporučit brit care junior large breed a pro starší psy je nejvhodnější brit care senior.

Comments are closed.