Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Blechy psí

Doporučujeme vysoce kvalitní granule orijen.
—————————————————————-
Blechy psí
Blechy jsou jedním z nejznámějších krvežíznivých parazitů. Vyskytují se u psů i koček.
Těmto parazitům nejlépe vyhovuje teplota 18-27 stupňů Celsia a vysoká vlhkosti. Psi a kočky často dostanou blechy po styku s jinými zvířaty, které mají blechy. Blechy mohou vyskočit až 25 cm do dálky (dospělé blechy v průměrném rozmezí od 2 do 3 mm), což znamená, že mohou skákat ze zvířete na zvíře. Bleší kousnutí vyvolá svědění a škrábání u hostitele blechy. Je-li zvíře je alergické na blechy, pak se může vyskytnout těžká forma svědění, pes se zbavuje srsti kolem míst po bleším kousnutí. Může se dokonce objevit zánět.

Jak zjistíte, že pes má blechy?
Nejčastějším příznakem přítomnosti blech je určitě poškrábání (způsobené kousnutím blechy). Vzhledem k tomu, že blechy žijí na tmavých a vlhkých místech, je nejlepší zkontrolovat břicho, vnitřní strany stehen a podpaží. Blechy a jejich trusu vytvářejí dojem jako by zvíře bylo posypané pepřem.

Jak odstranit blechy
Životní cyklus blechy: vajíčko, larva, kokon, dospělé blechy. Životní cyklus se odehrává v prostředí ve kterém se pes pohybuje (jen dospělé blechy žijí na zvířatech). Proto je třeba důkladně a pravidelně vysávat všechny povrchy, mýt textilie a použit insekticidy, které jsou vhodné pro odstranění blech z vnitřních a vnějších povrchů (na vhodné prostředky se zeptejte svého veterináře).
V současné době na trhu lze nalézt mnoho výrobků pro odstranění blech. Nejrozšířenější je použití spot-on přípravků (aplikují se zvířecí kůži) proti vnějším a vnitřním parazitům (např. Frontline, ADVANTIX, atd.)

Doporučení týkající se použití těchto výrobků k odstranění blech:
– před použitím jakéhokoliv produktu pro odstranění blech si pozorně přečtěte návod. Pro další informace se obraťte na svého veterinárního lékaře, který vám správně poradí. Také se nesmí používat různé insekticidy současně.
• Nikdy nepoužívejte insekticidy na štěňata, březí, nemocné či starší zvířata bez porady s veterinářem. Namísto použití insekticidů můžete použít bleší hřeben.
• Nikdy nepoužívejte přípravky, které jsou určeny pro psy na kočky (nebo naopak), protože některé insekticidy jsou fatální pro kočky, a to i v malých množstvích.
• Při použití insekticid postupujte podle pokynů. Vyhněte se kontaktu insekticidu s některými částmi těla (oči, ústa, uši a genitálie).
• Po použití insekticidu několik dní sledujte místo aplikace na zvířatech kvůli možným alergickým reakcím. Pokud se vyskytne vyrážka, zarudnutí, svědění nebo zánět v místě aplikace, okamžitě musíte jít k veterináři.

————————————————————————————————–
Vynikající kloubní výživa canvit chondro a canvit chondro maxi.

4 Comments

 1. Prosím o radu, mohu po aplikaci Frontline combo (výskyt blech) po 10 dnech šamponovat šamponem proti blechám ?Podle tohoto článku asi ne.
  Pejsek už zase začíná drbat, živé blechy jsem zatím znovu na tělíčku nenašla. Děkuji.

 2. Dobrý den,
  tak vykoupat ho můžete, ale výrazně tím snížíte účinek Frontlinu. Jinak letos je blech opravdu hodně a jsou na Frontline už poměrně dost rezistentní, ale existují nové tablety proti blechám, které účinkují velmi dobře a blechy odpadávají mrtvé už 3 hodiny po podání tablety. Existují v podstatě 2 typy těchto tablet. Nexgard s účinností jeden měsíc a Bravecto, který funguje 3 měsíce. Tyto tablety jsou kombinované a fungují jak na blechy, tak na klíšťata. Pak existuje ještě Comfortis, ten je pouze na blechy a působí měsíc. Jedinou nevýhodou těchto přípravků je jejich cena. Ale protože nepíšete, co máte za pejska, tak Vám nemůžu dát ani cenový nástřel, cena se totiž odvíjí od hmotnosti psa. Ale zkuste se poradit s Vaším veterinářem.

 3. Dobrý den,
  prosím o radu máme doma králíčka a přestal žrát a objevili jsme na něm malé černé broučky, kteří se v kožichu velice rychle pohybují. Předpokládám, že má blechy. Můžete poradit jak ho zbavit těch příživníků. Děkuji.

 4. Dobrý den,
  blechy u králíků jsou celkem problém. Určitě mu nedávejte žádné pipety nebo spreje určené pro kočky a psy, protože ty jsou pro králíky jedovaté. Zajděte s ním k veterináři, on mu píchne injekci, ta se bude muset za 3 týdny zopakovat, ale mělo by se to vyřešit.