Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Zvracení psa

Zvracení psa
Zvracení je společným znakem mnoha onemocnění u psů a častou příčinou návštěvy u veterináře. Zvracení může být důsledkem požití cizích předmětů nebo nebezpečných látek (různé předměty, jedy, atd.). Opakované zvracení vede k závažným problémům jako je dehydratace, poruchy trávení, slabost. Může být doprovázeno dalšími příznaky jako je nevolnost, bolest břicha, průjem, letargie.
Pokud pes opakovaně zvrací, je to důvod k návštěvě veterinárního lékaře, který posoudí stav vašeho psa a doporučí vhodnou léčbu. Veterinární lékař se bude ptát, kdy váš pes začal zvracet a jak často zvracel, kolik času uplynulo zvracením, zda zvratky obsahují krev.
Veterinář provede krevní testy, rentgen nebo ultrazvuk. Ve většině případů se nespecifické zvracení léčí s antiemetiky, vhodnou terapií ztráty tekutin a vhodnou stravou.

Nevolnost neboli kinetóza u psů
Nevolnost neboli kinetóza u psů je častým problémem, který postihuje 1 z 6 psů všech věkových kategorií. Více náchylná jsou štěňata a starší psi. Typickými příznaky kinetózy jsou zvracení, nevolnost, deprese, neklid, netrpělivost a třes. K vyřešení tohoto problému použijte sedativa a antihistaminika,

Zvažte následující tipy, jak zlepšit pohodu vašeho psa při cestování:
– Dopřejte mu čerstvý vzduch (částečně otevřete okno).
– Jeďte opatrně a vyhněte se prudkému brzdění a akceleraci.
– Dbejte na teplotu v autě, ať tam není příliš horko nebo příliš zima. Psi nemají rádi změny teploty.
– Na delší cestě dělejte pravidelné zastávky, při kterých se pes projde a bude mít přístup k vodě.

————————————————————————————————–
Hledáte kvalitní krmivo za dobrou cenu, doporučujeme krmivo calibra premium – pro mladé psy calibra premium junior large. pro dospělé psy calibra premium adult a pro starší psy calibra premium senior & light.

Comments are closed.