Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Všeobecné informace o péči o psy

VŠEOBECNÉ INFORMACE O PÉČI O PSY
Pro udržení zdraví vašeho psa nebo kočky je potřeba pravidelně sledovat stav očí, zubů, srsti a kůže. Výskyt abnormálních znaků jako zápach z tlamy, škrábání a strupy, může znamenat potíže. V takovém případě okamžitě kontaktujte svého veterinárního lékaře.

Péče o zuby
Denní péče o chrup vašeho psa by měla být samozřejmostí. Existuje celá řada zubních past, kartáčků a předměty na žvýkání (kosti a další produkty), které jsou určeny pro péči o zuby. Pravidelná péče o chrup u psů je stejně důležitá jako u lidí.

Péče o uši
Psí ucho je zcela odlišné od ucha člověka. Tvar zvukovodu přispívá k rozvoji častějších infekcí. Pravidelná péče o uši zabrání ušní infekci. Existují přípravky na čištění uší, které pomáhají rozpouštět ušní maz a nepodráždí pokožku.

Oční péče
Pravidelná péče o oči a odstraňování výměšků pomáhá předcházet infekci oka a podráždění kůže v okolí oka.

Péče o srst
Psi s delší srstí potřebují častěji péči než psy s krátkou srstí, doporučuje se pravidelně česání a kartáčování. Tím se odstraní odumřelá srst a podsada, umožníte tak přístup vzduchu k pokožce a dosáhnete lepšího vzhledu srsti.

Úspěch a neúspěch léčby psů a koček
Úspěch a neúspěch léčby závisí na různých faktorech. Některé z nich můžete ovlivnit sami. Prvním důležitým faktorem je správná péče o zvířata a včasné odhalení onemocnění. Druhým faktorem je přísné dodržování pokynů veterinárního lékaře. Např. správné podání antibiotické terapie je rozhodující pro úspěch léčby. Proto je třeba pečlivě dodržovat pokyny svého veterinárního lékaře a dát zvířatům antibiotika včas a to navzdory skutečnosti, že zvířátko vypadá zdravě. Předčasné ukončení podávání antibiotik pravděpodobně povede k opětovnému výskytu příznaků, které mohou nastat v mnohem silnější formě. Je velmi důležité nezapomenout podat dávku antibiotik ve stanovou dobu.

Podávejte kvalitní granule pro psy calibra, vynikající chutností vynikají granule calibra salmon potato a pro střední plemena jsou vhodné granule calibra adult medium breed. Pro psy s citlivým zažíváním jsou vhodné granule calibra lamb & rice.

Comments are closed.