Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Vliv ročních období na psy

VLIV ROČNÍCH OBDOBÍ NA PSY
Každé roční období má svá specifika a mění návyky našich zvířat.

JARO
Klíšťata a nemoci přenášené klíšťaty
S nástupem teplejších dní na jaře, se značně zvyšuje činnost pavouků a klíšťat. Klíšťata jsou přítomná ve velkém množství na pastvinách, v lesích a na zahradách. Bohužel klíšťata mohou být nositeli řady vážných onemocnění. Infekce může vést k akutní a chronické nemoci s různými klinickými projevy. Tato onemocnění jsou obtížně léčitelná a v některých případech dokonce život ohrožující. Proto se velmi doporučuje, aby byla zvířata v jarních, letních a podzimních měsících dostatečně chráněna. Existuje celá řada prostředků ve formě ampulí, sprejů, obojků, šamponů, které snižují invazi těchto parazitů, ale v žádném případě neposkytují sto procentní ochranu. Je doporučeno pravidelně kontrolovat a odstraňovat parazity. Pokud se váš pes začne chovat abnormálně, je méně aktivní než je obvyklé, ztrácí chuť k jídlu, rychle se unaví nebo má horečku, měli byste si domluvit návštěvu u veterináře. Včasná diagnóza a vhodné ošetření, může výrazně zlepšit výsledek léčby.

LÉTO
Letní vedra mohou způsobit vážné problémy domácím mazlíčkům. Psi a kočky se nemohou potit jako lidé. Regulují svou tělesnou teplotu lapáním po dechu a stykem s chladným povrchem. Je proto velmi důležité, aby v horkých letních dnech, měla zvířata dostatek prostoru k odpočinku ve stínu.
Zvířata musí mít neustále k dispozici dostatek čerstvé vody. Nedostatek vody může vést k dehydrataci. Většina psů ráda plave. V horkých dnech doporučujeme procházky brzy ráno a pozdě večer. Zvířata nuťte k intenzivní činnosti.
Úpal je často způsoben nadměrnou aktivitou v horkém dni. Příznaky jsou: potíže s dýcháním (hlasité dýchání se zvýšeným úsilím), tmavě červená dásně a jazyk, kůže horká na dotek, nepravidelný a slabý puls. Pokud máte pocit, že pes má známky přehřátí, okamžitě ho přeneste do chladné místnosti a začněte ho chladit se vodou. Zvíře může být zabalen v mokrém ručníku a ihned kontaktujte svého veterinárního lékaře
Včely, vosy a žihadla
Naše domácí zvířata, zejména psi a kočky, jsou přirozeně zvědavá a hravá zvířata. Hmyzí štípnutí obvykle nejsou nebezpečná, ale způsobují svědění a otoky v místě bodnutí. V případě obtíží s dýcháním nebo pokud má pes alergii, se obraťte na svého veterinárního lékaře s prosbou o radu, jak postupovat. Dýchací problémy a anafylaktický šok (kolaps), může být život ohrožující, takže byste měli okamžitě zvíře přivést k nejbližšímu veterináři.

PODZIM
Jedovaté houby
Požití jedovatých hub může vyvolat různé příznaky. V případě požití jedovatých hub, vyhledejte veterinární pomoc.

ZIMA
Mráz
Domácí zvířata jsou více citlivá na chlad. Proto je důležité poskytnout jim v zimě teplé a suché místo k odpočinku.

————————————————————————————————–
Hledáte calibra krmivo pro psy – pro štěňata a mladé psy: calibra junior, pro citlivé psy calibra lamb and rice a pro aktivní psy calibra energy 15 kg.

Comments are closed.