Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Pravidelné veterinární kontroly

PRAVIDELNÉ VETERINÁRNÍ KONTROLY
Pravidelná kontrola jednou za rok je nejlepším způsobem, jak zajistit zdraví vašeho domácího mazlíčka. Včasné odhalení onemocnění má největší šanci na vyléčení. To je důležité zejména v případech, kdy příznaky onemocnění nejsou jasně viditelné. S dobrou prevencí se lze snadno vyhnout mnoha nemocem. Váš veterinární lékař vám také dá rady o správné výživě a ochranném očkování.

Proč jsou důležité pravidelné roční kontroly?
1. Zvířata stárnou rychleji než lidé. Je to stejné jako, kdyby lidé navštěvovali lékaře jednou za 10 let.
2. Zvířata mají velkou schopnost skrývat bolest.
3. Včasné odhalení zabraňuje rozvoji onemocnění: onemocnění zubů, rakovina kůže a rakoviny prsní žlázy, cukrovka, srdeční onemocnění, onemocnění ledvin, atd.
4. Některé vakcíny poskytují ochranu jen na 12 měsíců. Leptospiróza u psa může být přenášena i na členy vaší rodiny a může mít vážné důsledky.

Problémy u psů:
Močové, pohlavní a reprodukční poruchy:
Rakoviny mléčné žlázy lze úspěšně léčit, pokud je detekována včas. Včasná kastrace zabrání vzniku některých druhů rakoviny u psa.
Onemocnění vnitřních orgánů:
Mnoho onemocnění zůstává skryto. Váš veterinární lékař může udělat krevní testy, testy moči, ultrazvuk, atd, pro detekci různých onemocnění v počáteční fázi. Včasné odhalení onemocnění vnitřních orgánů je klíčem ke snížení negativních vlivů na lidské tělo. 60% psů starších 7mi let má problémy se srdcem.

Nadváha a obezita:
Existuje řada možností k dosažení a udržení přiměřené tělesné hmotnosti psa. Takže si váš pes bude moci vychutnat vysoce kvalitní život.

Nemoci zubů a dásní:
Onemocnění zubů a dásní způsobují bolest a ztrátu chuti k jídlu. Zánět v ústech (zubů a dásní) může přerůst v další problémy, bakterie cestují krví a napadnou vnitřní orgány, zejména ledviny. 85% psů starších 4 let má zanícené dásně.

Artritida nebo zánět kloubů:
Určitá plemena jsou obzvláště náchylná ke vzniku artritidy již v mládí. Nové možnosti léčby tohoto onemocnění umožňují zachovat kvalitu života i v pokročilém věku vašeho psa.

————————————————————————————————–
Doporučujeme krmivo calibra, vynikající a zdravé pamlsky calibra joy a granule calibra v akci.

Comments are closed.