Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Paraziti

Paraziti
Paraziti, kteří napadají čtyřnohé společníky, nejsou jen na obtíž, ale můžou také představovat významnou hrozbu pro jejich zdraví. Rozlišujeme mezi vnějšími a vnitřními parazity.
Mezi vnější parazity patří blechy, které mohou způsobit těžkou formu alergického zánětu kůže. Vnitřní paraziti jsou červi, které jsou v gastrointestinálním traktu, jsou zvláště nebezpeční pro mladé psy. Některé druhy hlístic jsou také nebezpečné pro člověka. Na trhu existuje mnoho přípravku, které jsou účinné proti vnějším i vnitřním parazitům. Působí proti blechám na zvířatech, jakož i proti jejich vývojovým formám v prostředí, kde se zvíře pohybuje

Blechy
Blechy jsou problém. Jedná se o nejběžnější vnější parazity u společenských zvířat. Jsou velmi nepříjemní jak pro zvíře, tak pro lidi. Bleší kousnutí velmi svědí, což vede k poškrábání a poškození kůže. Psi mohou být přecitlivělí na bleší kousnutí a může se objevit alergická reakce.

Klíšťata
Klíšťata jsou vnější parazité a napadají zvířata a lidi. Živí se krví hostitele. V přírodě najdeme celou řadu různých druhů klíšťat. Infikovaná klíšťata jsou nositelem mnoha závažných onemocnění. Proti klíšťatům působí obojky Scalibor nebo Foresto,

Ušní roztoči
Ušní roztoči žijí na povrchu kůže a to zejména ve zvukovodu psů a koček. Rychle a jednoduše se přenáší na další zvířata a mohou způsobit problémy s ušima.

Tasemnice
U koček a psů existuje několik typů tasemnic. Infekce jsou běžné v potravě se syrovým masem. Tasemnice ohrožuje i lidi a může způsobit mnoho nebezpečných zdravotních stavů.

Srdeční červi
Infikovaní psi a kočky mají horečku, rychle se unaví, jsou apatičtí. Dále můžeme pozorovat třes, dušnost, kašel a hubnutí. Srdeční červi mohou blokovat životně důležité tepny, což vede ke smrti zvířete.
Ochrana vašeho domácího mazlíčka je zásadní pro jeho zdraví. Zeptejte se svého veterináře jakou ochranu před vnitřními i vnějšími parazity použít. Na trhu jsou přípravky, které slouží současně jako ochrana proti vnitřním i proti vnějším parazitům.

Comments are closed.