Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Některé rostliny jsou pro psa smrtelné!

NĚKTERÉ ROSTLINY JSOU PRO PSA SMRTELNÉ!
Tentokrát budeme trochu víc pozornosti věnovat rostlinám, které mohou ohrožovat život pro psa! Musíme být obzvlášť opatrní na to, jaké rostliny máme na zahradě nebo v bytě. Možnost otravy v domácím prostředí je nízká, ale opatrnosti není nikdy nazbyt.
Mezi nejčastější příznaky intoxikace z rostlin patří: vyrážka, otok tlamy a jícnu, potíže s dýcháním, zvracení, průjem, bolest v břiše.

Jedovaté a pro psy nebezpečné rostliny jsou:
Tis
Jedovatá je celá rostlina. Požití ovlivňuje nervový systém. Smrtelná dávka pro psy je 30 g. Při požití ihned vyvolejte zvracení a jděte k veterináři.

Oleandr
I když je velmi atraktivní na pohled, je zvláště nebezpečný pro zvířata a děti. První pomoc po intoxikaci je bezprostřední vyzvracení požité části rostliny a pak rychlá návštěva veterináře.

Rulík
Rulík má extrémně jedovaté plody a listí. Požití malého množství plodů může být fatální. Smrt může nastat již 3 hodiny po požití.

Rebarbora:
Listy této rostliny mohou také způsobit otravu psa. Příznaky se objeví během jedné hodiny.

Náprstník červený
Způsobuje stejné problémy jako oleandr. Příznaky intoxikace jsou: pohybové obtíže, kardiovaskulární problémy.

Rododendron
Rododendron často zdobí naše zahrady. Spolknutí této rostliny může způsobit podráždění střev, zvracení, ztrátu chuti k jídlu a slabost. V nejhorším případě může dojít až ke komatu nebo smrti.

HOUBY
Existuje spousta velmi chutných a jedlých druhů hub, ale bohužel čtyřnozí přátelé nevědí, jak se pozná jedlá houba.
Břečťan
Listy břečťanu jsou velmi jedovaté! Pokud váš mazlíček spolkne břečťan, může se objevit nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem. Návštěva veterinárního lékaře je nutná.

Lilie
Lilie jsou velmi nebezpečné pro kočky, některé druhy jsou velmi nebezpečné i pro psy. V případě, že pes sežere lilie, můžete mu způsobit podráždění zažívacího traktu, depresi a třes.

—————————————————————————-
Hledáte vhodné krmivo pro psy ? Vyzkoušejte granule calibra, například pro dospělé psy všech plemen s tendencí k problémům pohybového aparátu doporučujeme krmivo Calibra mobility.

Comments are closed.