Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Nedostatek zinku u psů

Doporučujeme kvalitní granule Calibra a zdravé pamlsky calibra joy.
————————————————————————————————–

Nedostatek zinku u psů
Zinek je jedním z nejdůležitějších minerálů v krmivu. Absorpce zinku z potravy je ovlivněna několika faktory. Nedostatek zinku vede k řadě onemocnění, často se vyskytují dermatóz. Nicméně nadměrné množství zinku také psovi škodí, protože může dojít k problémům při vstřebávání vápníku a k průjmům. Nejlepším zdrojem zinku jsou: ječmen, pšenice, červené maso, tuňák, sýr, maso …

Známky nedostatku zinku u psů
– vypadávání srsti (v oblasti očí, uší, úst)
– suchá kůže
– ospalost
– ztráta chuti k jídlu ,
– dermatitida (zánět kůže) .

Toto onemocnění se vyskytuje především u polárních plemen psů (Husky, Aljašský malmut, samojed, eskymácký pes, …). Onemocnění se také vyskytuje u štěňat. Je běžné také u březích fen s velmi aktivních psů nebo psů, kteří mají kožní problémy.
Příčiny jsou:
– dědičnost,
– mnoho pohybu (pracovní psi),
– špatná a nekvalitní strava
– stres,
– …

Léčba nedostatku zinku u psů
Pes, který má nedostatek zinku, je léčený přidáním zinku ve formě potravinových doplňků. U polárních plemen psů se musí prášky podávat celý život, jinak se onemocnění znovu objeví. U jiných plemen stačí dočasná léčba tabletami.
Zinek také zlepšuje vzhled srsti a chlupů. Proto je velmi důležité vyvážené krmivo pro psy. Především musíme být ostražití u pracovních psů, protože spotřebují hodně energie a proto také potřebují dostatek vitamínů a minerálů. Pokud máme doma polární plemeno psa, je vhodné poradit se s veterinářem a on Vám předepíše vitaminové a minerální tablety.

————————————————————————————————–
V boji proti klíšťatům Vám pomůže foresto obojek nebo frontline combo pro psy.

Comments are closed.