Veterinární diety

Veterinární diety pro psy a kočky

Akupunktura – využití při léčbě psa

Akupunktura – využití při léčbě psa
Zastánci této metody argumentují, že takový způsob léčení je zdravější a přirozenější. Obvykle se akupunktura používá jako podpůrná léčba spolu s tradiční léčbou.
Co je akupunktura?
Podle této metody se zavádí jehly do určitých bodů na kůži s cílem vytvořit rovnováhu energie, která je nezbytná pro udržení zdraví. Pro léčebné účely jsou použité nejen jehly, ale také tlak prsty, protože existuje mnoho způsobů, jak podpořit energii v těle. Akupunktura musí být provedena od odborně kvalifikovaného člověka. Tento postup se provádí s jehlami různých délek. Terapeut se snaží harmonizovat tok energie.

Jak funguje u psů?
Při akupunktuře začne tělo vylučovat protizánětlivé látky. S akupunkturou můžeme ovlivnit vylučování serotoninu a neurotransmiterů. Jedna terapie trvá v průměru 20 minut až 1 hodinu. Již po první návštěvě mohou být patrné výsledky, ale obvykle to trvá 2-6 týdnů, v závislosti na problému. V některých případech pes nevykazuje žádnou změnu.
Kdy uvažovat o akupunktuře u psů?
Obvykle se doporučuje při silné bolesti způsobené různými nemocemi, jako je artritida, dysplazie a svalové křeče. Akupunktura může pomoci s epilepsií, různými alergiemi, zažívacími poruchami, problémy s játry.

————————————————————————————————–
Veterinární diety hills c d a hills i d.

Comments are closed.